Hogyan támogatja a Spirulina a Bélflóra Egészségét?
A spirulina alga a cianobaktériumok más nevükön a kék-zöld algák családjába tartozik, vagyis tulajdonképpen a spirulina alga maga is egy probiotikum. Ráadásul a spirulina képes növelni más probiotikumok hatékonyságát is.
A spirulina támogatja a szervezet méregtelenítését, csökkenti a gyulladásokat a belekben is, táplálja a jótékony bélbaktériumokat, illetve segíthet a szekréciós immunoglobulin A növelésében, ami javítja a bél egészségét.
Kutatások szerint a spirulina azáltal is segíti a hatékonyabb emésztést, hogy antibakteriális hatásával fellép a gyomorban és az emésztőrendszerben jelentkező problémákért legtöbbször felelős E. coli baktérium és Candida gomba kórokozója ellen.
A spirulina a hasznos bélbaktériumok szaporodásának támogatásával is mintegy kiszorítja a káros mikroorganizmusokat a gyomorból és a belekből.
A spirulina támogatja az egészséges, jótékony baktériumokkal túlsúlyban lévő bélflóra kialakítását. A spirulina elősegíti az egészséges laktobacillusok elszaporodását, ezzel támogatja a kiválasztást, az emésztést, illetve enyhíti a székrekedést.
A spirulinában lévő klorofill igen hatékonyan fertőtleníti és tisztítja a bélrendszert, ezáltal hozzájárul annak egészséges egyensúlyi állapotához.
Eddig emberekkel folytatott tanulmány nem jelent meg, azonban állatgyógyászati kutatásokban kimutatták, hogy a lovaknak adott spirulina növelte a Lactobacillusok mennyiségét az állatok szervezetében. A tudósok szerint ez a spirulinában lévő mukopoliszacharidnak tudható be. (forrás: Michael T. Murray: Textbook of Natural Medicine)